Zespołowi Szkół Technicznych w Częstochowie przyznano nagrodę w wysokości 20 000 złotych w ramach drugiej edycji programu Polska Stolica Recyklingu

Zespół Szkół Technicznych z Częstochowy stał się zwycięzcą w kategorii „elektronika” w drugiej odsłonie programu Polska Stolica Recyklingu, co przyniosło tej placówce nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 złotych. Program ten jest inicjatywą, która promuje świadome i odpowiedzialne korzystanie z zasobów oraz działa na rzecz ochrony środowiska.

W ramach konkurencji szkoła z Częstochowy rywalizowała z innymi instytucjami, które zdobywały punkty za tzw. EKOzwroty. Termin ten odnosi się do praktyki oddawania przedmiotów, które nie są już potrzebne, ale nadal są w pełni funkcjonalne. Zakres tych przedmiotów był bardzo szeroki i obejmował nie tylko urządzenia elektryczne i elektroniczne.

Inicjatywa, która w dużej mierze przyczyniła się do organizacji tej akcji to Fundacja Odzyskaj Środowisko. Działania te cieszyły się dużym zainteresowaniem, co potwierdza fakt uczestnictwa blisko 200 instytucji z różnych części Polski. Zespół Szkół Technicznych z Częstochowy, wraz ze swoją społecznością uczniowską, okazał się być niezwykle efektywny w gromadzeniu niepotrzebnego sprzętu, co przyczyniło się do ich zwycięstwa.