Zwiększone zainteresowanie inwestorów budową bloku mieszkalnego w Częstochowie

Do konkursu na realizację projektu budowy wielorodzinnego budynku mieszkalnego na ulicy Łódzkiej w Częstochowie, ogłoszonego przez firmę ZGM TBS, zgłosiło się aż dziewięć podmiotów. To dowód rosnącego zainteresowania sektora budowlanego tym typem inwestycji.

Przyglądając się ofertom skierowanym do ZGM TBS w Częstochowie, widać zauważalny wzrost zainteresowania sektora budowlanego tym projektem. W porównaniu z ubiegłymi latami, kiedy to ceny na rynku budowlanym znacznie wzrosły, obecne propozycje są bardziej korzystne finansowo. Najniższa z ofert wynosi 7,7 milionów złotych, podczas gdy najwyższa przekracza 10 milionów złotych. To o wiele mniej niż rok temu, kiedy koszt budowy podobnego bloku dochodził nawet do 14 milionów złotych.

Poprzednio wysokie koszty realizacji projektu sprawiały, że budowa bloku przez ZGM TBS nie była atrakcyjna nawet dla potencjalnych najemców. Czynsz, który musieliby oni płacić, byłby zbliżony do stawek rynkowych. Obecnie sytuacja wydaje się wracać do normy, co zaowocowało dużym zainteresowaniem inwestorów – mówi Paweł Konieczny, prezes zarządu ZGM TBS Sp. z o.o. w Częstochowie.

Jeżeli już na tym etapie uda się wybrać wykonawcę, prace budowlane mogą rozpocząć się jeszcze w bieżącym roku. Planowany budynek ma składać się z czterech pięter i będzie wyposażony w windę. Przewiduje się stworzenie mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych. Dodatkowo dla przyszłych mieszkańców bloku powstaną parkingi oraz place zabaw.