Zwycięstwo Rakowa Częstochowa: pięć bramek i zawrotna skuteczność

Podczas meczu towarzyskiego, jaki odbył się w trakcie zgrupowania w Arłamowie, Raków Częstochowa zapewnił sobie decydujące zwycięstwo. Piłkarze z Częstochowy stanęli na przeciw drużynie Stal Rzeszów, teamu z pierwszej ligi, pokonując ich imponującym wynikiem 5:1. Zacięte starcie miało miejsce w czasie intensywnych przygotowań do nadchodzących rywalizacji.

Gdy przyszło do pierwszego kontrolnego meczu podczas pobytu w Arłamowie, zawodnicy Rakowa udowodnili, że są w optymalnej kondycji. Futbolistom z Częstochowy nie udało się dać większych możliwości konkurencji ze Stali Rzeszów, triumfując przekonująco 5:1. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się korzystnym dla Rakowa wynikiem 2:0.

Zdobywcami bramek dla Rakowa byli po kolei: Jean Carlos, który strzelił gola w 27. minucie, Gustav Berggren, który trafił do siatki rywala w 39. minucie, a następnie po przerwie Tomasz Walczak, który dwukrotnie pokonał bramkarza Stali, w 59. i 72. minucie. Max Pawłowski ustalił końcowy rezultat meczu, zdobywając bramkę w 86. minucie.

Ta wygrana może być optymistyczną zapowiedzią na przyszłe mecze ligowe. Futboliści Rakowa pokazali, że potrafią skutecznie wykorzystać swoje szanse i dominować na boisku. Bez wątpienia kibice z radością przyjęli tak znakomitą formę swojego zespołu.