Niebezpieczna kolizja samochodu Bolt i tramwaju w Częstochowie – przyczyny zdarzenia nadal nieznane

W południe 30 czerwca, w pobliżu Częstochowskiego Dworca Głównego PKP, doszło do niefortunnego incydentu drogowego. Samochód osobowy marki Bolt niespodziewanie wszedł na torowisko, gdzie zderzył się z tramwajem. Obydwaj operatorzy pojazdów byli na szczęście trzeźwi. W związku z tym, przyczyny tej kolizji są jeszcze niejasne i są intensywnie badane przez lokalne służby policyjne.

Zarówno kierowca Bolta, jak i motorniczy tramwaju byli trzeźwi w momencie zdarzenia, co potwierdza badanie alkomatem. Mimo groźnie wyglądającej sytuacji, nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Obecnie czynności policyjne nadal trwają na miejscu zdarzenia, dlatego szczegółowe okoliczności tego incydentu są nadal nieznane – jak podaje dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Statystyki pokazują, że najczęstsze przyczyny wypadków drogowych w Polsce to przekroczenie dozwolonej prędkości, niezachowanie pierwszeństwa przejazdu, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonym lub ryzykownym, brak ostrożności wobec pieszych (szczególnie na przejściach), trudne warunki pogodowe, zmęczenie czy rozkojarzenie kierowcy, a także jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Policja i instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo drogowe regularnie raportują te czynniki jako główne powody wypadków na polskich drogach.