32-latek z Częstochowy w rękach policji za posiadanie i dystrybucję narkotyków

Policjanci z jednostki kryminalnej w częstochowskiej „trójce” zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który był podejrzany o przechowywanie dużych ilości substancji narkotykowych przeznaczonych do sprzedaży.

Gdy służby śledcze otrzymały informację o działalności 32-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, natychmiast podjęli interwencję. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania, udało im się znaleźć i zabezpieczyć blisko 2 kg amfetaminy oraz ponad 7600 pigułek ekstazy. Informacje te przekazała asp. szt. Barbara Poznańska, reprezentująca Komendę Miejską Policji w Częstochowie. Zatrzymanie 32-latka nastąpiło na miejscu.

Po nocnym pobycie w areszcie policyjnym, podejrzany mężczyzna został postawiony przed prokuratorem, który przedstawił mu zarzuty dotyczące posiadania dużej ilości narkotyków oraz przygotowania ich do dystrybucji.

Następnie, w niedzielę, na wniosek śledczych i prokuratora, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego najbardziej surowego środka zapobiegawczego – tymczasowego aresztowania. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.