9 Bieg Miłosierdzia

5 kilometrów to dystans 9. Biegu Miłosierdzia. Można go pokonać na dwa sposoby: rekreacyjny lub sportowy z pomiarem czasu i klasyfikacją. Organizator, czyli Fundacja ufam Tobie, przyjmuje zapisy uczestników, a jednocześnie zachęca do pomocy, bo impreza ma wymiar charytatywny. Im więcej uczestników Biegu, tym lepiej, bo sponsorzy od każdego z nich przekazują 5 zł na wskazany cel. Tym razem zebrane środki pomogą w leczeniu 10-letniej Zosi Trzyny z Częstochowy, uczennicy Jasnogórskiej Publicznej Szkoły Muzycznej (na zdjęciu obok).

Zosia uczy się gry na skrzypcach. Jest dziewczynką pełną radości, energii i marzeń. Niestety, w styczniu br. zdiagnozowano u niej cukrzycę insulinozależną typu 1. Oznacza to, że do końca życia będzie musiała każdego dnia pokonywać wiele trudności, aby zapewnić sobie w miarę normalne funkcjonowanie. Choroba dziewczynki jest również ogromnym wyzwaniem dla jej bliskich – ciągła kontrola cukru w dzień i nocy, ważenie i przeliczanie każdego posiłku, pilnowanie diety oraz wkłucia.

Dla każdego uczestnika Biegu Miłosierdzia przygotowany będzie okolicznościowy medal oraz poczęstunek. Impreza odbędzie się w tę niedzielę (16 kwietnia) w Parku Wypoczynkowym „Lisiniec”.