Agresywny incydent w Parku Wypoczynkowym Lisiniec zażegnany dzięki reakcji ochroniarzy i straży miejskiej

W Częstochowie doszło do zdarzenia, które mogło mieć poważne konsekwencje. Miejsce akcji to park wypoczynkowy Lisiniec. Prowadzący się agresywnie mężczyzna pokazał swoją groźbę, używając młotka jako narzędzia zastraszania innej osoby. Dzięki szybkiej i efektywnej reakcji ochrony z restauracji położonej nieopodal, sytuacja została opanowana. Na miejsce zdarzenia wezwano również straż miejską.

Opisując przebieg wydarzeń, jeden z mężczyzn podeszedł do strażników miejskich w parku wypoczynkowym Lisiniec, informując ich o tym, co się stało. Ujawnił, że chwilę wcześniej zaatakowany został przez innego mężczyznę, który używał młotka jako narzędzia groźby. Ochrona pobliskiej restauracji natychmiast przystąpiła do interwencji przeciwko napastnikowi oraz jego kompanowi. Po przyjeździe na miejsce, straż miejska przejęła kontrolę nad sytuacją i osobami, które brały udział w agresywnym incydencie.

„Mężczyzna, który posłużył się młotkiem jako środkiem groźby, kontynuował swoje agresywne zachowanie,” – relacjonuje Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.