Aktorzy z warszawskiego Teatru Klasyki Polskiej ponownie wystąpią w Częstochowie

Teatr Klasyki Polskiej ze stolicy Polski ponownie przedstawi fragmenty „Beniowskiego” – dzieła Juliusza Słowackiego, w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Wydarzenie to odbędzie się w środę i zaplanowane jest na dwa pokazy. Anna Przewoźnik, pracownik muzeum monet, przekazała informację o tym, że wejście na prezentację jest bezpłatne.

Do miasta na Jasnej Górze został zaproszony przez Teatr Klasyki Polskiej Szymon Giżyński – wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, który również mieszka w Częstochowie. Aktorzy z warszawskiego teatru już raz mieli przyjemność prezentować ten spektakl częstochowianom – zdarzyło się to styczniu bieżącego roku. Wówczas spektakl spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem, co potwierdził sam Giżyński.

„Zdecydowałem się zaprosić teatr do naszego miasta po raz kolejny, aby umożliwić mieszkańcom Częstochowy i okolic ponowne doświadczenie spotkania z wybitnymi dziełami polskiej klasyki. Jestem przekonany, że nasi odbiorcy, dla których tradycja polskiego teatru jest nieodłącznym elementem tożsamości narodowej, z niecierpliwością czekają na takie wydarzenia” – zaznaczył w rozmowie z PAP Giżyński.