Apel o pomoc dla zwierząt przed nadejściem zimy przez częstochowskie organizacje

Organizacje działające na rzecz zwierząt w Częstochowie, zwracają się z prośbą do społeczeństwa o wsparcie dla psów i kotów, szczególnie w okresie przedzimowym. Jak podkreślają, priorytetem jest zapewnienie czworonogom pełnowartościowej karmy oraz ciepłych miejsc schronienia. W tym celu niezbędne są koce, zbędne poduszki czy nawet ocieplane budy dla psów. Stowarzyszenie Częstochowa Dla Zwierząt jest jednym z organizatorów tych działań, które są wspierane między innymi przez internetowy bazarek.

Stowarzyszenie Częstochowa Dla Zwierząt wyraża swoje zaangażowanie w sprawę pomoc dla zwierząt i podkreśla wagę edukacji społecznej w tym zakresie. Prezes stowarzyszenia, Barbara Gaudy-Grubińska, uważa, że proces uwrażliwiania na potrzeby zwierząt powinien zaczynać się już od przedszkola, ale nie kończy się na emeryturze. Nawet osoby starsze mają dużo do zaoferowania, wiele do nauczenia się i mogą wpłynąć na wiele zmian.

Barbara Gaudy-Grubińska wskazuje, że Stowarzyszenie Częstochowa dla Zwierząt można znaleźć na Facebooku, gdzie prowadzi dwa profile. Jeden to oficjalny profil stowarzyszenia, a drugi to profil „Cegiełka dla futerka”. Ten drugi to miejsce, gdzie są prezentowane przedmioty darowane przez osoby prywatne. Wszystkie z nich są sprzedawane, a zebrane środki przekazywane na rzecz zwierząt. Prezes stowarzyszenia zachęca do polubienia obu profili.