Ante Crnac – nadzieją Rakowa Częstochowa, jeden z najdroższych zawodników Ekstraklasy

Klub piłkarski Raków Częstochowa postawił na Ante Crnaca, zawodnika sprowadzonego latem, wiążąc z nim duże oczekiwania. Zgodnie z danymi CIES Football Observatory, chorwacki gracz znajduje się w czołówce najdroższych zawodników występujących w Ekstraklasie.

Chociaż na początku sezonu Crnac miał kilka kryzysowych momentów, nie potrafiąc przekonać swojego trenera do swoich umiejętności, to jednak z wyraźnym postępem w swojej grze zasłużył na miejsce w składzie Rakowa. Pojawienie się nowego napastnika, którym jest Crnac, było tematem dość często omawianym w kontekście klubu od pewnego czasu. Od gracza, który kosztował klub prawie 1,5 miliona euro, oczekiwano konkretnych wyników.

Z klubu na Limanowskiego płynęły jednak sygnały, że 20-letni Crnac to nie tylko gracz „na chwilę obecną”, ale też kandydat na przyszłą gwiazdę. Trener Dawid Szwarga widząc rozwój zawodnika postanowił zaangażować go poprzez częste występy, co przyniosło zauważalne rezultaty. W rundzie wiosennej Crnac zdobył dwa gole i podał do dwóch innych, zaś szczególnie zasłynął ze swojego strzału z dystansu w meczu przeciwko Koronie Kielce.

Crnac, będący młodzieżowym reprezentantem Chorwacji, coraz bardziej pokazuje swój potencjał, budząc w klubie nadzieje na to, że inwestycja w jego sprowadzenie okaże się bardzo udana.