Brązowy medal Alicji Łebek w 92. Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym

Alicja Łebek, będąca członkiem drużyny Bebetto AZS UJD Częstochowa, wywalczyła miejsce na trzecim stopniu podium w grze deblowej podczas 92. Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Wydarzenie to odbyło się w Centrum Szkolenia im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

Dla Łebek był to pierwszy medal zdobyty w kategorii seniorów. Grając wspólnie z Natalią Gajewską z Bronowianki Kraków, Alicja pobiła parę, w której znajdowała się olimpijka Natalia Bajor, co pozwoliło im zająć miejsce na podium. Niemniej jednak, w półfinale przegrały z parą, która później została triumfatorkami turnieju, czyli Agatą Zakrzewską i Martyną Lis.

W turnieju singlowym Alicja Łebek dotarła do drugiej rundy, lecz tam musiała uznać wyższość Katarzyny Węgrzyn, która ostatecznie zdobyła tytuł mistrza Polski. Oznacza to, że Alicja znalazła się na miejscach 17-24. Podobnie jak w singlu, tak i w grze mieszanej, gdzie partnerował jej Patryk Bielecki, odpadła po drugiej rundzie.