Teatr im. Adama Mickiewicza gospodarzem Złotych Masek po 30-letniej przerwie, z trzema nominacjami dla artystów

W dniu dzisiejszym, 25 marca, odbędzie się gala wręczenia prestiżowych nagród teatralnych – Złotych Masek. Wydarzenie to jest wyjątkowe, bowiem po raz pierwszy od trzech dekad odbywa się w Teatrze im. Adama Mickiewicza. Obecność tej uroczystości w naszej instytucji kultury budzi nadzieje na zdobycie aktorskich statuetek.

Pełniąca obowiązki dyrektora Teatru, Magdalena Woch, udzieliła nam informacji na temat nominacji dla aktorów z naszej placówki. Jak się okazuje, mamy powody do dumy, bowiem artystom z naszego teatru przypadły aż trzy nominacje do Złotych Masek.

Pani Woch szczegółowo omówiła te nominacje: Adam Hutyra otrzymał nominację za najlepszą rolę męską. Co ciekawe, został on podwójnie doceniony za swoje kreacje aktorskie – w spektaklach „Zemsta” w reżyserii Joanny Drozdy oraz „Kariera Nikodema Dyzmy”, reżyserowanym przez Gabriela Gietzkiego. Kolejna nominacja przypadła Hannie Zbyry za najlepszą rolę żeńską. Jest to kolejne wyróżnienie z rzędu dla tej aktorki, która tym razem została doceniona za kreację kustoszki w „Zemście” Joanny Drozdy. Trzecią nominację zdobyła ekipa za choreografię do spektaklu „Kariera Nikodema Dyzmy”.