Apel o poprawę bezpieczeństwa drogowego w strefie przemysłowej po tragicznym wypadku na ulicy Legionów

Tragiczny wypadek, który zdarzył się na początku stycznia na ulicy Legionów, w wyniku którego zginęły dwie młode kobiety idące do pracy, zainspirował mieszkańców Częstochowy do wezwania do poprawy bezpieczeństwa drogowego na terenie strefy przemysłowej. W wyniku tego niefortunnego zdarzenia, gdzie samochód osobowy potrącił dwie piesze, zaistniała potrzeba wprowadzenia zmian w miejscu, które jest bardzo uczęszczane przez przechodniów.

Szereg firm i zakładów pracy funkcjonuje na tym obszarze, a także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD), który szkoli i egzaminuje przyszłe pokolenie kierowców. Po tej tragedii WORD również podkreślił konieczność przeprowadzenia zmian, aby poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie miasta.

Niedługo po tym tragicznym incydencie odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiciele lokalnych firm oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego dyskutowali o konieczności poprawy bezpieczeństwa w pobliżu miejsca wypadku. Na tym spotkaniu wypracowano zalecenia, które zostały następnie przekazane do Miejskiego Zarządu Dróg i radnych miejskich.

Dyrekcja WORD nie ma wątpliwości, że na ulicy Legionów, od ronda Kaznowskiego do ulicy prowadzącej bezpośrednio do zakładu SFC Solutions, dochodzi do licznych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Często są to przekraczanie prędkości, ignorowanie znaków poziomych (szczególnie na rondzie Havla), a co najbardziej niebezpieczne – wyprzedzanie tuż przed przejściem dla pieszych oraz brak poszanowania pierwszeństwa przejazdu dla pieszych.