Nowe ugrupowanie samorządowe planuje ochronę Jasnej Góry i modernizację stadionu

Alternatywa dla Częstochowy, nowo utworzone ugrupowanie polityczne, zapowiedziało swoje uczestnictwo w nadchodzących wyborach samorządowych. Tomasz Stala, przedstawiciel partii, zgłosił swoją kandydaturę na urząd prezydenta miasta. Wśród głównych postulatów ugrupowania znajdują się plany modernizacji stadionu Rakowa, zabezpieczenie Jasnej Góry przed tzw. „paradą zboczeńców” oraz podjęcie działań mających na celu odstrzał dzików.

Twórcami Alternatywy dla Częstochowy są członkowie różnych środowisk politycznych, takich jak Prawo i Sprawiedliwość czy Kukiz’15, a także stowarzyszenia Mieszkańcy Częstochowy i Wspólnota Samorządowa. Do udziału w tym nowym projekcie zadeklarowali się również byli radni Częstochowy – Jan Szyma, Janusz Kula i Marek Domagała. Powstanie nowej formacji wynika z rozwiązania grupy skupionej wokół Konrada Głębockiego, wcześniej znanej jako Smart Częstochowa.

Marcin Barczyński, były przewodniczący Rady Dzielnicy Śródmieście i osoba związana ze stowarzyszeniem Mieszkańcy Częstochowy, opisuje początki Alternatywy dla Częstochowy: „Wtedy kilka osób wykonało kilka telefonów, odbyło się parę rozmów i spotkań, stwierdziliśmy, że jeśli nie ma alternatywy dla obecnego układu politycznego w mieście, to trzeba ją stworzyć. I tak to się zaczęło”.