Beata Szafraniec nową dyrektorką Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie

Na fali przeprowadzonych procedur konkursowych, funkcję dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie przejęła Beata Szafraniec. Wybór ten został dokonany po starannym rozważeniu kwalifikacji wszystkich kandydatów.

Rola dyrektora szpitala przypadła Pani Beacie Szafraniec z dniem 1 lipca. Jej umowa jest ważna przez okres 6 lat, co oznacza, że pełnić będzie swoje obowiązki do końca czerwca 2030 roku. Nowo wybrana dyrektorka jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W ciągu ostatnich 10 lat nabyła bogate doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, które obejmowały różne aspekty zarządzania w sektorze ochrony zdrowia, takie jak finanse, administracja oraz logistyka. Jej miejsce zamieszkania to Katowice.

Kariera Pani Beaty Szafraniec zyskała na dynamice w 2011 roku, kiedy to objęła rolę doradcy zarządu w firmie medycznej. Kolejno pełniła funkcje pełnomocnika zarządu w firmie telemedycznej, prezeski spółki medycznej, a także dyrektorki Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. W maju 2020 r. została zaproszona do podjęcia współpracy z Szpitalem Specjalistycznym w Pile na stanowisku zastępcy dyrektora naczelnego, odpowiedzialnego za finanse i organizację.

Warto przypomnieć, że konkurs na stanowisko dyrektora szpitala, który odbył się pod koniec maja, zgromadził trzech kandydatów. Żaden z nich nie był wcześniej związany z placówkami ochrony zdrowia w Częstochowie. Komisja konkursowa uznała, że Pani Beata Szafraniec prezentuje najwyższy poziom kompetencji oraz najbardziej przekonywującą wizję funkcjonowania i rozwoju Miejskiego Szpitala Zespolonego, zlokalizowanego przy ulicy Mirowskiej.