Bezpieczne kąpiele w Parku Lisiniec – jakość wody zaakceptowana przez Inspektorat Sanitarny

Spragnieni słonecznej kąpieli w morzu Adriatyckim mieszkańcy Częstochowy mogą z ulgą odetchnąć. Okazało się bowiem, że woda w Parku Lisiniec jest już odpowiednia do zanurzenia się.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny przeprowadził kolejne testy próbek wody zebranej z kąpieliska „Bałtyk-Adriatyk” położonego przy ulicy Kordeckiego 99. Testy te potwierdziły, że jakość wody w stawie spełnia wszystkie wymogi sanitarne. Zdrowie osób korzystających z kąpieliska nie jest już zagrożone.

MOSiR w Częstochowie z otwartymi ramionami zaprasza wszystkich, którzy pragną ochłody zarówno wodnej, jak i słonecznej. Kąpielisko usytuowane w parku na Lisińcu jest otwarte codziennie od godziny 10:00 do 20:00. W tych godzinach użytkowników obiektu zabezpieczają dyżurujący tam ratownicy.

Przy stawie „Bałtyk”, również w godzinach od 10:00 do 20:00, działa punkt wypożyczania sprzętu pływającego. Do dyspozycji są takie atrakcje jak rowery wodne, kajaki oraz deski SUP. Zarówno kąpielisko, jak i punkt wypożyczania sprzętu pozostaną czynne w okresie letnim do 1 września 2024 roku.