Bezpłatne szkolenia żeglarskie w Częstochowie: Lato pod żaglami

Rozległe wody Pacyfiku stają się tematem zainteresowania dla uczestników bezpłatnych warsztatów żeglarskich, które cyklicznie organizowane są na terenie parku miejskiego Lisiniec w Częstochowie. Z możliwości dołączenia do tygodniowych wodnych półkolonii można skorzystać przez całe wakacje. Tradycyjnie, takie zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem.

Dzieci, które spędzają letnie dni w Częstochowie, nie mają powodów do nudy. Liczne kluby sportowe oraz inne instytucje przygotowały dla nich szeroką gamę atrakcji na czas lata – począwszy od różnego rodzaju wycieczek, poprzez przeróżne warsztaty, a kończąc na nauce żeglowania.

Koordynator regionalny programu PGE PolSailing i prezes UKS Morka, Jarosław Cieślak, wyjaśnia, że cały projekt „Lato w mieście – lato pod żaglami” składa się z co najmniej trzech elementów. Pierwszy to program sfinansowany przez Urząd Miasta Częstochowa, drugi to program PGE PolSailing, który jest zarządzany przez Polski Związek Żeglarski i finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Trzeci element to „ABC żeglarstwa”, który jest formą komercyjną, lecz opłaty za udział są symboliczne.