Burzenie dawnego hotelu i restauracji przy alei Wojska Polskiego 110

Od pewnego czasu obserwujemy proces wyburzania niegdyś popularnego miejsca, jakim był hotel z restauracją, znajdujący się przy al. Wojska Polskiego 110 (DK91). Dodatkowo, prace rozbiórkowe dotknęły również sąsiadującą stację benzynową Crab, która mimo to w dalszym ciągu funkcjonuje, korzystając z prowizorycznych obiektów.

Niegdyś kwitnący hotel ze swoimi pokojami pracowniczymi i duża restauracja, gdzie podróżni mogli skosztować dań kulinarnych i odpocząć po długiej podróży DK1, teraz stopniowo znikają z krajobrazu alei Wojska Polskiego. Niestety, pomimo swojego dawnego blasku, miejsce to od dłuższego czasu popadało w ruinę. Nawet pandemia i następnie przeprowadzony remont DK91 nie pomogły w ożywieniu biznesu w tym miejscu. Obecnie budynki hotelowe są demontowane, a razem z nimi znikają budynki handlowe należące do stacji benzynowej Crab. Niemniej jednak, klienci mają możliwość kontynuowania tankowania paliwa dzięki przeniesieniu sprzedaży do tymczasowego obiektu.

Firmą odpowiedzialną za prace rozbiórkowe jest MEGA-POL. Choć na chwilę obecną nie wiadomo, co zastąpi dotychczasowe budynki hotelu, niewątpliwie działka ta ma duże perspektywy rozwojowe. Idealnie usytuowana przy niedawno odnowionej DK91 i otoczona aż trzema dzielnicami – Rakowem, Wrzosowiakiem i Błeszno.