Coroczna pielgrzymka straży pożarnej z Powiatu Myszkowskiego do Sanktuarium w Leśniowie

Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej RP z Powiatu Myszkowskiego, wraz z członkami swoich rodzin, uczcili 5 maja, niedzielę, pamiątkową pielgrzymką do Sanktuarium Leśniowskiego. To doroczne wydarzenie jest ważnym momentem dla tych społeczności.

Pielgrzymka rozpoczęła się na miejscowym rynku w Żarkach, gdzie strażacy zebrali się w pełnym umundurowaniu. Formacje strażackie, dumnie niosły swoje sztandary, ruszyły stąd ku błoniom przy klasztorze leśniowskim przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP z Żarek.

Zaorany brzegiem orkiestry, procesja składająca się z kilkudziesięciu jednostek OSP z Powiatu Myszkowskiego, maszerowała przez miasto. Wszystko to za melodią marszową granej przez Orkiestrę Dętą OSP w Żarkach.

Kiedy dotarli do celu swojej pielgrzymki – błoń klasztornych – strażacy wraz z rodzinami oraz mieszkańcy Żarek i innych miejscowości powiatu wzięli udział w uroczystej mszy świętej. Msza zgromadziła setki strażaków i ich rodzin, a także mieszkańców z całego Powiatu Myszkowskiego.

Po ceremonii, jednostki wróciły na plac targowy w Żarkach, gdzie odbyło się oficjalne zakończenie uroczystości. Wśród gości honorowych znaleźli się Piotr Kołodziejczyk, Starosta Myszkowski, Mariusz Karkocha, Przewodniczący Rady Powiatu, oraz Jolanta Koral, Członek Zarządu Powiatu, którzy reprezentowali Powiat Myszkowski.