Włókniarz Częstochowa podejmuje aktualnego mistrza Polski, Motor Lublin, w najbliższym meczu PGE Ekstraligi

W niedzielę, piątego maja, zespół Włókniarz będzie gospodarzem kolejnej konfrontacji w ramach rozgrywek PGE Ekstraligi. Żużlowcy z Częstochowy mają okazję do rywalizacji na własnym terenie z obecnym drużynowym triumfatorem polskiej ligi żużlowej – Motor Lublin.

Zespół Włókniarz do tej pory musiał uznać wyższość rywali w dwóch meczach – zarówno w Lesznie, jak i w Gorzowie. W ostatnio rozegranym starciu, które otworzyło sezon ligowy na torze przy ulicy Olsztyńskiej, zespół pomimo prowadzenia ośmioma punktami przed finałowymi biegami, nie zdołał utrzymać przewagi. Mecz przeciwko „Lwom” z Betard Sparta Wrocław zakończył się wynikiem 45:45. Z kolei Motor Lublin w pierwszej rundzie ekstraligowych starć odnotował pewne zwycięstwo w Grudziądzu – 38:52, a także pokonał Stal Gorzów – 55:35 w drugiej serii spotkań. W ostatnim meczu lubelska drużyna także odniosła zwycięstwo, triumfując nad zespołem z Torunia na własnym torze.

Drużynę Włókniarz prowadzoną przez trenera Janusza Ślączkę czeka nie lada wyzwanie. Obecny drużynowy mistrz Polski prezentuje się w znakomitej dyspozycji. Trener Ślączka po starciu ze Spartą Wrocław wyraził nadzieję, że jego zespół będzie podnosił swoją formę z meczu na mecz.