oszust-zbieral-datki

Częstochowa: Oszust z puszką charytatywną zatrzymany przez Straż Miejską

W ubiegłą niedzielę funkcjonariusze Straży Miejskiej w Częstochowie zatrzymali mężczyznę, który zbierał pieniądze do puszki na datki, podając się za przedstawiciela jednej z organizacji charytatywnych. Strażnicy wylegitymowali podejrzanego i sprawdzili jego wiarygodność u organizatora prowadzonej akcji. Kiedy okazało się, że mężczyzna nie jest tym, za kogo się podaje, został doprowadzony na policję.

Do zdarzenia doszło 16 stycznia przy ul. Wręczyckiej w Częstochowie. Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że przed jednym ze sklepów stoi mężczyzna z zaplombowaną puszką i zbiera datki na cele charytatywne. Podejrzewając, że może to być oszustwo, dyżurny wysłał na miejsce patrol drogowy.

Organizator zbiórki oświadczył, że nie zna tego wolontariusza

Po przybyciu na miejsce strażnicy spostrzegli mężczyznę z zaplombowaną puszką, który namawiał przechodniów do wrzucania datków. Straż Miejska postanowiła skontaktować się z organizatorem zbiórki, aby sprawdzić, czy mężczyzna rzeczywiście pracuje dla tego stowarzyszenia. Organizator oznajmił, że nie zna tego mężczyzny i że na pewno nie jest członkiem stowarzyszenia.

W trakcie legitymowania podejrzanego okazało się, że nie ma przy sobie żadnego dokumentu, który potwierdzałby jego tożsamość. W rezultacie strażnicy zatrzymali mężczyznę i przewieźli na Komisariat Policji III w Częstochowie, gdzie odpowie za swoje postępowanie.