rabunek-rozboj

Częstochowa: Sprawca pobił, okradł i groził śmiercią dwóm seniorom

Na początku grudnia w jednym z częstochowskich mieszkań doszło do brutalnego rozboju, w wyniku którego zostało pobitych i okradzionych dwóch starszych mężczyzn w wieku 63 i 70 lat. Sprawca został już zatrzymany przez policję i osadzony w areszcie tymczasowym, gdzie poczeka na swoją wizytę w sądzie.

Sytuacja miała miejsce na początku grudnia w jednym z mieszkań w centrum Częstochowy, gdzie przebywało dwóch seniorów w wieku 63 i 70 lat. W pewnym momencie do ich mieszkania wtargnął 24-letni mężczyzna, który agresywnie zaczął domagać się pieniędzy.

Ukradł gotówkę i worki z węglem

Najpierw podszedł do 70-latka, który odmówił oddania gotówki. W związku z tym napastnik uderzył seniora kilka razy w głowę, a potem opróżnił jego kieszenie, zabierając wszystkie pieniądze. Następnie z tym samym zamiarem podszedł do 63-letniego właściciela lokalu. Jednak kiedy okazało się, że mężczyzna nie ma przy sobie żadnej gotówki, sprawca postanowił zadowolić się kradzieżą kilku worków z węglem.

Opuszczając mieszkanie, złodziej ostrzegł mężczyzn, że jeśli powiadomią policję, to wróci i pozbawi ich życia. Groźba spełniła swoje zadanie, sprawiając, że wystraszeni mężczyźni zdecydowali się nie wzywać policji. Dyżurny policyjny przyjął zgłoszenie o napadzie, ale dopiero kilka tygodni później – od osoby postronnej.

Podejrzany ma już na swoim koncie podobne przestępstwa

Jak informuje Komisariat Policji IV w Częstochowie, 24-latek został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Częstochowie. Sędzia przychylił się do wniosku prokuratora i osadził podejrzanego w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy.

Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Tym razem usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży, rozboju, pobicia i wysuwania gróźb pozbawienia życia. Jeżeli sąd zdecyduje się na najsurowszy wyrok, 24-latek może spędzić w więzieniu nawet 15 lat.