Czy przejdzie na emeryturę? Radni Częstochowy będą głosować nad uchwałą odwołującą długoletnią skarbniczkę miasta

W trakcie najbliższej sesji rady miasta, radni z Częstochowy podejmą decyzję dotyczącą uchwały, która przewiduje odwołanie obecnej skarbniczki miasta. Wniosek do takiej uchwały został złożony przez prezydenta miasta. Skarbniczka, Ewa Wójcik, zamierza rozpocząć nowy rozdział swojego życia, przechodząc na zasłużoną emeryturę. Pytanie, które pojawia się w tym kontekście to, kto zostanie jej następcą.

Ewa Wójcik jest wykształconą absolwentką Politechniki Częstochowskiej. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w Urzędzie Wojewódzkim w Częstochowie, gdzie pełniła funkcję zastępcy dyrektora Wydziału Finansowego aż do 1998 roku. Rok później, w 1999 roku, dołączyła do zespołu Urzędu Miasta Częstochowy, początkowo obejmując stanowisko Naczelnika Wydziału Finansowego.

Od 1 września 2000 roku Ewa Wójcik zajmowała stanowisko Zastępcy Skarbnika Miasta, a równocześnie nadzorowała prace Wydziału Budżetu i Analiz. W lutym 2008 roku, po latach zaangażowanej pracy, awansowała na stanowisko Skarbnika Miasta, funkcję którą pełniła nieprzerwanie do tej pory.

Aktualnie, Ewa Wójcik osiągnęła wiek emerytalny i podjęła decyzję o zakończeniu swojej profesjonalnej kariery. Jej odwołanie ze stanowiska będzie głównym punktem najbliższej sesji radnych miasta Częstochowy, która odbędzie się na wniosek prezydenta miasta.