Preparacja na zimę: Ważne wskazówki dla pieszych i kierowców na sezon zimowy

Chociaż obecnie zima dała nam oddech, niewątpliwie nie jest to jej ostatnie działanie. Optymistycznie zakładamy, że jej powrót nie zaskoczy nikogo i każdy zdąży przygotować się na nią odpowiednio. Niezwykle istotne dla pieszych w tym okresie jest wyposażenie się w ciepłe czapki, rękawiczki oraz elementy odblaskowe, natomiast kierowcy powinni zadbać o należyty stan techniczny swoich aut. Należy pamiętać o bezpieczeństwie podczas korzystania z uroków zimy. Lokalna policja w Częstochowie daje nam rady jak właściwie przygotować nasz pojazd przed wyruszeniem w drogę. Z pewnością podróże zwiększą się podczas okresu przedświątecznego oraz świątecznego.

Z całą pewnością większość z nas nie może doczekać się prawdziwej, pokrytej śniegiem zimy. Mieliśmy okazję doświadczyć jej zapowiedzi kilka dni temu. Ta najzimniejsza pora roku niewątpliwie ma jeszcze wiele do powiedzenia. Bez względu na to, czy jesteśmy fanami białego puchu, czy też nie, musimy pamiętać, że zimą warunki na drodze mogą być zmienne i powinniśmy być na nie gotowi.

– Przede wszystkim przed wyruszeniem w drogę należy odśnieżyć swój pojazd – radzi sierżant sztabowy Marcin Knysak z częstochowskiej policji. – Nie mówimy tylko o szybach. Chcemy, aby kierowcy koncentrowali się również na śniegu, który pokrywa karoserię pojazdu. Stanowi on potencjalne zagrożenie dla kierowców jadących za danym pojazdem – wyznaje.