Dawid Drachal – bohater młodzieżowej reprezentacji Polski w meczu przeciwko Niemcom

W starciu z niemiecką drużyną do lat 19, polski zawodnik Dawid Drachal nie tylko zagrał przez całość spotkania, ale także dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Wynik meczu ostatecznie ustalił się na remis 3:3. Dzięki skutecznym strzałom Drachala, Polacy mogli cieszyć się prowadzeniem zarówno w 24., jak i 78. minucie gry.

Dla Dawida Drachala, obecnie występującego jako pomocnik Rakowa, był to już trzeci występ w pierwszym składzie młodzieżowej reprezentacji naszego kraju podczas trwającego październikowego zgrupowania. 18-letni piłkarz umiejętnie wykorzystał daną mu szansę, prezentując bardzo wysoki poziom sportowy.

Spotkanie przeciwko Niemcom było ostatnim starciem Biało-Czerwonych w ramach eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy. Niestety, polska ekipa znalazła się na 3. miejscu w swojej grupie. Wcześniej jednak mieliśmy okazję oglądać zwycięskie starcie z Kazachstanem oraz porażkę z drużyną Macedonii Północnej na początku zgrupowania. To były intensywne dni dla młodych podopiecznych trenera Kobeszki.