Decydujące zwycięstwo Rakowa Częstochowa z Radomiakiem Radom na dziesiątym spotkaniu PKO Ekstraklasy 2023/2024

Raków Częstochowa, aktualni mistrzowie Polski, w dziesiątym spotkaniu PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024 osiągnęli bezdyskusyjne zwycięstwo nad Radomiakiem Radom. Na swoim boisku drużyna z Częstochowy pokazała przewagę i zdobyła trzy gole nie pozwalając rywalom na żadną bramkę. Wyróżnienie za najmniejszą liczbę interwencji podczas meczu otrzymał bramkarz Rakowa, Vladan Kovacević.

Poprzednie porażenie Rakowa z Lechem Poznań (1:4) w czwartek zostawiło smutny ślad w pamięci zawodników. Pragnąc okazać swoją siłę i zrekompensować straty zdecydowali się pokonać w niedzielę Radomiaka Radom. Ten wybór nie był przypadkowy – forma drużyny z Radomia była słaba i nie notowano jej zwycięstwa od 19 sierpnia 2023 roku.

Potwierdzający tezę o słabej formie rywala był początek meczu, gdzie drużyna Dawida Szwargi od pierwszych minut naciskała na Radomiak. Już w trzeciej minucie Raków Częstochowa uzyskał przewagę, kiedy Albert Posiadała nie zdołał obronić mocnego strzału Gustava Berggrena. Ta sytuacja umożliwiła Bogdanowi Racovitanowi dotarcie do piłki i wprowadzenie jej do siatki z dystansu około jedenastu metrów.

Po tym jak Raków zdobył prowadzenie, drużyna skupiła się na obronie, licząc na możliwość kontrataku. Radomiak Radom nie potrafił jednak zagrozić bramce strzeżonej przez Kovacevicia, co skutkowało końcowym zwycięstwem Rakowa.