Defibrylator zamontowany w częstochowskim parku Lisiniec dla bezpieczeństwa odwiedzających

Park Lisiniec w Częstochowie, który jest ulubionym miejscem relaksu mieszkańców szczególnie w okresie letnim, zyskał nowe wyposażenie – defibrylator. To urządzenie mające istotne znaczenie dla ratowania życia ludzkiego, zostało zamontowane właśnie tam na podstawie decyzji podjętej przez samych mieszkańców.

Automatyczny defibrylator AED, który ma za zadanie wspomóc działania ratunkowe w przypadku nagłych problemów z pracą serca, znalazł swoje miejsce na jednym ze stanowisk ratowniczych. Przechowywany jest w specjalnej szafce i odpowiednio oznakowany.

Defibrylator to kluczowe narzędzie zwiększające szanse na przeżycie u osób doświadczających nagłych, ciężkich zaburzeń pracy serca. Urządzenie wyposażone jest w uniwersalne elektrody, które mogą być używane zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dodatkowo, defibrylator posiada funkcję emitowania komend głosowych, które krok po kroku prowadzą użytkownika przez proces prawidłowego przeprowadzenia defibrylacji elektrycznej u osoby doświadczającej nagłego zatrzymania krążenia.