Surowa kara dla pijanego sprawcy śmiertelnego wypadku w Częstochowie

Łukasz P., 33-latek, musi liczyć się z perspektywą spędzenia dwunastu lat za kratami. Jest on oskarżony o to, że będąc w stanie nietrzeźwości, spowodował śmiertelny wypadek. Wstrząsające wydarzenie miało miejsce na jednej z częstochowskich ulic dnia 26 grudnia 2022 roku. Młody mężczyzna, prowadząc swój samochód, potrącił 66-letniego kierowcę taksówki, który zatrzymał się, by pomóc swojemu klientowi przenieść bagaż.

Fatalne zdarzenie wydarzyło się na ulicy Bohaterów Katynia w Częstochowie. Tego dnia Łukasz P., po spożyciu alkoholu, usiadł za kierownicą swojego peugeota i wyruszył w drogę. Niestety, jego jazda zakończyła się tragicznym wypadkiem. Około godziny 17:00 tego dnia doszło do zderzenia.

W tym samym czasie, kiedy Łukasz P. prowadził swoje auto w kierunku ulicy Rakowskiej, 66-letni taksówkarz zatrzymał się na pasie przeznaczonym dla rowerów. Postanowił on pomóc swojemu pasażerowi przenieść bagaż z pojazdu. Kiedy był pochłonięty tym zadaniem, niespodziewanie został potrącony przez samochód prowadzony przez pijanego Łukasza P.