Dwunastu syryjskich imigrantów nielegalnie przekracza granicę Polski: Zatrzymani po awarii furgonu

W Kłomnicach (powiat częstochowski), w wieku od 18 do 30 lat, dwunastu imigrantów pochodzących z Syrii wpadło w ręce lokalnej policji oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej Zamiejscowej z Częstochowy. Wszyscy zostali namierzeni w miejscowości Kościelec, kiedy samochód, którym podróżowali, uległ awarii. W tej samej sprawie zatrzymano dwóch polskich obywateli w wieku 40 i 47 lat, którzy wykorzystywali skradziony furgon do przewozu imigrantów.

Jak informuje policja, dwunastu obywateli Syrii nielegalnie przekroczyło granicę naszego kraju. Zostali odnalezieni właśnie w Kościelcu przez funkcjonariuszy.

Dyżurny Komisariatu Policji w Kłomnicach otrzymał meldunek o znajdującym się na jednym z parkingów w Kościelcu samochodzie, który najprawdopodobniej był przywłaszczone pojazdem. Policjanci natychmiast udali się na miejsce.

Na miejscu zauważyli uszkodzony volkswagen T5 oraz dwóch mężczyzn – kierowcę i pasażera w wieku 40 i 47 lat – mieszkańców województwa łódzkiego. Według ich zeznań, pojazd, którym jechali ze Słowacji do Łodzi, uległ awarii. Jednakże to, co początkowo wydawało się prostą awarią, szybko przerodziło się w bardziej skomplikowaną sprawę.

Podczas kontrolowania pojazdu funkcjonariusze odkryli, że jest on pełen obywateli Syrii – dokładnie dwunasta osób, które nielegalnie przekroczyły granicę Polski. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Straży Granicznej Zamiejscowej z Częstochowy.