Kolizja czołowa w Częstochowie: Kierowca prawdopodobnie zasnął za kierownicą

Na ulicy Brzyszowskiej w Częstochowie, w środowe poranki 28 czerwca, miało miejsce zdarzenie drogowe o poważnym charakterze. Dwa samochody osobowe zderzyły się czołowo, co spowodowało duże straty materialne i jedno poszkodowane.

Zgodnie z początkowymi ustaleniami, przyczyną tego niebezpiecznego zdarzenia był najprawdopodobniej kierujący jednym z pojazdów, który zasnął za kierownicą. W efekcie, jego samochód niespodziewanie zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do bezpośredniego zderzenia z innym pojazdem. O tych okolicznościach poinformowała aspirant sztabowy Barbara Poznańska, pełniąca rolę oficera prasowego częstochowskiego oddziału policji.

Świadkowie obserwujący to zdarzenie mówili o przerażającym obrazie kolizji. Siła uderzenia była tak duża, że oba samochody „wylądowały” w rowie przy drodze, kończąc swoją podróż na dachach. Ta dramatyczna scena skutkowała jednym rannym – osobą, która została następnie przetransportowana do szpitala.

Pomimo zaistniałego incydentu, na miejscu nieustannie pracują funkcjonariusze policyjni z częstochowskiej jednostki drogówki. Ich działania niestety wpływają na utrudnienia w ruchu drogowym na ulicy Brzyszowskiej.