czestochowa-dezynfekcja

Dezynfekcja Częstochowy

Okres letni zawsze oznacza licznych turystów i pielgrzymów, którzy zdążają do Częstochowy z różnych zakątków kraju i nierzadko też świata. Po pierwszej fali pielgrzymek władze miasta nakazały przeprowadzenie różnych akcji sanitarnych, w tym dezynfekcję niektórych elementów miejskiej infrastruktury. Z tego też względu zdezynfekowano wszystkie ławki ciągnące się wzdłuż alei Najświętszej Maryi Panny. Jednak to jeszcze nie koniec działań dezynfekcyjnych, ponieważ dalsze prace w tym obszarze zaplanowano również po przyszłych pielgrzymkach.

Jak wiadomo, szczyty pielgrzymkowe to z reguły bardzo duża liczba osób, z których wszyscy gromadzą się w tym samym miejscu. A z racji tego, że w dalszym ciągu panuje epidemia wirusa COVID-19, władze Częstochowy nie zamierzają kończyć swoich dezynfekujących zabiegów miejskich. W ramach akcji dezynfekowane są nie tylko ławki wzdłuż alei NMP, ale również wszystkie ławki w centrum miasta, kosze na śmieci i inne mniejsze elementy. Celem akcji jest oczywiście zapewnienie mieszkańcom i przyjezdnym bezpiecznych warunków pobytu.

Środek używany do dezynfekcji jest nieżrący i w pełni bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Nie niszczy też elementów infrastruktury. Jak na tę chwilę miasto zdążyło już poddać dezynfekcji aleję NMP i plac Biegańskiego. Ponadto, Częstochowę czekają jeszcze trzy takie zabiegi – po obchodach Matki Boskiej Częstochowskiej, po Dożynkach i Pielgrzymce Rolników, a także po Pielgrzymce Ludzi Pracy.

Miasto trzyma rękę na pulsie w kwestii bezpieczeństwa swoich mieszkańców i turystów, pilnując, aby wszystkie uroczystości odbyły się bez przykrych niespodzianek.