Dramatyczny poranek na autostradzie A1: zderzenie ciężarówek

Wypadkiem, który miał miejsce na autostradzie A1 w okolicach Mykanowa w powiecie częstochowskim, naruszone zostało spokojne poranne tempo ruchu drogowego. Na skutek kolizji czterech samochodów ciężarowych, jedna osoba odniosła obrażenia. W wyniku zdarzenia na drodze zmaterializował się również rozległy korek drogowy.

Incydent miał miejsce w czwartek, 14 marca, krótko przed godziną piątą rano. W pobliżu miejscowości Mykanów w powiecie częstochowskim, na odcinku autostrady A1 pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Częstochową doszło do zderzenia czterech pojazdów ciężarowych. Jak informuje Magdalena Szust, reprezentantka śląskiej policji, jedna osoba w wyniku tego incydentu potrzebowała pomocy medycznej. Sytuacja ta sprawiła, że trasa prowadząca w kierunku Katowic uległa znacznemu zakorkowaniu, z możliwością poruszania się tylko jednym z trzech dostępnych pasów ruchu.

Miejsce kolizji położone jest tuż za węzłem komunikacyjnym Mykanów. Wywołany przez ten incydent zator miał długość niemal 4 kilometrów. Przedstawicielka śląskiej policji Magdalena Szust przekazała dodatkowo, że utrudnienia w ruchu drogowym na tym odcinku mogły utrzymać się co najmniej do godziny 11.