Druga edycja dwudniowego kursu Dyrektora Sportowego w Szkołę Trenerów PZPN

Na terenie drogi oznaczonej numerem L83 odbyły się dwudniowe szkolenia, które są częścią kursu Dyrektora Sportowego. Kurs ten jest organizowany przez Szkołę Trenerów PZPN i cieszy się dużą popularnością. Do uczestnictwa zdecydowały się aż 23 osoby, które miały okazję brać udział w wykładach prowadzonych przez szereg znanych i cenionych specjalistów.

Wśród prelegentów byli tacy eksperci jak Wojciech Cygan – Przewodniczący Rady Nadzorczej Rakowa Częstochowa, Dawid Szwarga – trener pierwszego zespołu, Bartosz Barnaś – szef działu skautingu, Marcin Rzeszowski – dyrektor organizacji oraz Viktor Orta – dyrektor sportowy klubu Sevilla FC. Każdy z nich podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat zarządzania klubem sportowym.

Wojciech Cygan, który pełni także funkcję wiceprezesa PZPN, stwierdził: „Jest to już druga edycja kursu Dyrektora Sportowego, który cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku wystartowały też kursy PZPN na Trenera Przygotowania Motorycznego, Dyrektora Akademii, Analityka i Skauta. Chcemy ułatwić zdobywanie wiedzy pracownikom klubów poprzez organizowanie takich szkoleń. Dzięki temu cała polska piłka wzniesie się na większy poziom”.