Dwa turnieje sportowe zdominowały weekend na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym

W ostatni weekend, Miejski Stadion Lekkoatletyczny stał się areną dwóch emocjonujących imprez sportowych. Turniej II Ligi Kadetów odbył się w sobotę, 27 kwietnia, a następny dzień był zarezerwowany dla Turnieju Dzieci i Młodzieży.

Do rywalizacji w Turnieju II Ligi Kadetów przystąpiło trzy drużyny: Rugby Club Częstochowa, AZS AWF Warszawa oraz UKS Jedynka Łódź. Incydentem, który rzucił cień na to wydarzenie było niespodziane wycofanie się drużyny Sparty Jarocin kilka dni przed rozpoczęciem zawodów. Pozostałe zespoły zmierzyły się ze sobą w ramach systemu „każdy z każdym”.

W pierwszym meczu do rywalizacji stanęły zespoły gospodarzy i reprezentacji Łodzi. Rugby Club Częstochowa rozpoczął pojedynek z impetem, szybko zdobywając przewagę 14:0. Jednak początkowy entuzjazm szybko osłabł, a na boisku pojawiły się proste błędy i nieporozumienia. Efektem tego był przejęcie inicjatywy przez rywali z Łodzi, którzy w drugiej połowie meczu osiągnęli wynik 21:14. W finale częstochowianie zdecydowali się na ostateczną próbę odwrócenia losów meczu, jednak zabrakło im czasu i ulegli przeciwnikom 19:21.

Drugi pojedynek to starcie UKS Jedynki Łódź i AZS AWF Warszawa. W tej konfrontacji warszawiacy okazali się zdecydowanie silniejsi, kończąc mecz z efektownym zwycięstwem 61:24.

Przed rozpoczęciem ostatniego meczu między Rugby Club Częstochowa a AZS AWF Warszawa, zawodnicy z Częstochowy zdawali sobie sprawę, że muszą zdobyć wysokie zwycięstwo, aby mieć szansę na triumf w całym turnieju. Mimo sceptycznego nastawienia większości kibiców, biorąc pod uwagę poprzedni wynik drużyny AZS z Łodzi, kadeci z Częstochowy podjęli wyzwanie. Ich determinacja i skupienie na realizacji taktyki okazały się kluczowe dla osiągnięcia niespodziewanego, ale przekonującego zwycięstwa 59:10 nad rywalami z Warszawy.