Ekstraklasa: Piasecki przechodzi z Rakowa Częstochowa do Piasta Gliwice

Potwierdziły się przypuszczenia na temat dalszej kariery Fabiana Piaseckiego. Ten utalentowany napastnik ze środka pola opuścił Raków Częstochowa i przeniósł się do Piasta Gliwice.

Piasecki dołączył do „Medalików” w lipcu 2022 roku i od tamtej pory wystąpił w barwach Rakowa 58 razy, zdobywając dziewięć goli i trzy asysty.

Decyzję o pozbyciu się 28-letniego zawodnika podjęli już jakiś czas temu liderzy mistrzowskiego klubu. Zawodnik nie uczestniczył nawet w obozie przygotowawczym drużyny przed rozpoczynającym się sezonem wiosennym.

Raków doszedł do porozumienia z Piastem odnośnie definitywnego transferu Piaseckiego. Zawodnik podpisał umowę obowiązującą do końca 2026 roku, z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

– Jestem szczęśliwy, że wszystkie kwestie zostały dopracowane i mogę już formalnie stać się częścią drużyny. Nie mogę doczekać się pierwszych treningów, spotkań, a także strzelenia goli dla Niebiesko-Czerwonych. Chciałbym zapisać na swoim koncie jak najwięcej goli i kilka asyst, aby przyczynić się do większej liczby triumfów Piasta. Najważniejsze jest dla mnie wsparcie drużyny. Ten zespół posiada ogromny potencjał i zasługuje na znacznie wyższą pozycję w tabeli. Wierzę, że jesteśmy w stanie zbliżyć się do czołówki i osiągnąć satysfakcjonujący wynik w pucharze – wyznał napastnik, cytowany przez oficjalną stronę gliwickiego klubu.

Piasecki będzie miał okazję zadebiutować w barwach swojego nowego klubu 10 lutego. Tego dnia Piast zmierzy się z Górnikiem Zabrze w ramach 20. kolejki Ekstraklasy.