Elektryzujące nowości w częstochowskiej komunikacji miejskiej

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie ma powody do radości. W ich taborze pojawiły się bowiem cztery nowoczesne autobusy zasilane energią elektryczną, które niewątpliwie wzbogacą już istniejącą flotę tego rodzaju pojazdów.

Odkąd zjechały prosto z linii produkcyjnej Autosanu w Sanoku, te nowe elektryczne maszyny szykują się do codziennego służenia mieszkańcom Częstochowy. Całkowity koszt zakupu tych czterech autobusów wyznaczono na niebagatelne 13 milionów złotych. Miasto Częstochowa starannie przygotowało wniosek o finansowanie i udało się zdobyć dotację unijną na ten cel, pokrywającą aż 9 milionów złotych z całkowitej kwoty. Oficjalna prezentacja tych elektryzujących dodatków do floty MPK miała miejsce 16 października na terenie zajezdni przy alei Niepodległości.

Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent miasta Częstochowa, z entuzjazmem podkreśla zalety inwestycji w zeroemisyjny transport publiczny. Wydaje się być zdeterminowany, by przekonać swoich mieszkańców do korzystania z takiej formy transportu, twierdząc, że stanowi ona przemyślaną i przyjazną dla środowiska alternatywę dla samochodów prywatnych podczas poruszania się po mieście.