Festiwal Bajki w Częstochowie kusi atrakcjami i ekologicznym przesłaniem

Tegoroczny Festiwal Bajki w Częstochowie trwa w najlepsze, oferując mnóstwo zabaw i atrakcji dla najmłodszych. Organizatorzy postanowili nadać wydarzeniu ekologiczny charakter, dlatego oprócz tradycyjnych czytań bajek, dzieci mogą wziąć udział w zielarskich warsztatach. Festiwal rozpoczął się 15 czerwca i potrwa do 17 czerwca.

Za sprawą licznych warsztatów, spotkań autorskich i Pikniku Literackiego w Parku Staszica, dzieci mają okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat różnorodnych roślin. Dodatkowo, tego rodzaju wydarzenia są doskonałą okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i nawiązywania nowych znajomości.

W piątek, 16 czerwca, uczestnicy Festiwalu Bajki mieli okazję poznać tajemniczy ogród Biblioteki Miejskiej, gdzie hodowane są różnego rodzaju rośliny. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że biblioteka posiada swój własny kawałek ziemi z rozmaitymi gatunkami roślin. Dzieci miały szansę zobaczyć takie rośliny jak mięta, róża, tymianek, dziurawiec, szałwia, melisa, porzeczka czy nawet lawenda. Z pewnością był to niezapomniany dzień dla młodych miłośników przyrody i literatury.