Raków Częstochowa pozna rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

20 czerwca bieżącego roku, aktualny mistrz Polski w piłce nożnej – Raków Częstochowa – dowie się, z kim zmierzy się w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Potencjalnych przeciwników dla częstochowian jest aż 15 drużyn.

Po raz pierwszy w swojej historii klub z Częstochowy zdobył tytuł mistrza kraju i będzie debiutującym uczestnikiem eliminacji do prestiżowego turnieju Ligi Mistrzów. Niestety, Raków w pierwszej rundzie nie będzie miał statusu rozstawionej drużyny, co oznacza możliwość wylosowania silnego przeciwnika. Jednym z nich może być azerska drużyna Karabach Agdam, która niegdyś wyeliminowała z europejskich rozgrywek takie polskie kluby jak Lech Poznań, Legia Warszawa, Piast Gliwice czy Wisła Kraków.

Na liście potencjalnych zagrożeń dla częstochowian znajdują się także zespoły, które miały już okazję występować w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Do tej grupy należy węgierski Ferencvaros Budapeszt, białoruskie BATE Borysów, bułgarski Łudogorec Razgrad, mołdawski Sheriff Tyraspol oraz izraelska Maccabi Hajfa. Ponadto, w gronie rywali Rakowa może się znaleźć dobrze znanym im kazachski klub FC Astana, którego częstochowianie wyeliminowali rok wcześniej podczas eliminacji do Ligi Konferencji.