Indywidualne Mistrzostwa Europy na Żużlu: Pierwsza runda w Częstochowie

W nadchodzącą sobotę odbędzie się inauguracyjna runda Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu. Całe zawody składają się z czterech etapów. Na torze w Częstochowie zobaczymy takich zawodników jak Patryk Dudek, Maksym Drabik, Leon Madsen czy Mikkel Michelsen. Pierwsza runda mistrzostw będzie transmitowana przez TVP Sport, a rywalizacja rozpocznie się o godzinie 17:00. Następny etap odbędzie się w Niemczech.

Poza startem w mistrzostwach Europy, żużlowcy od początku kwietnia nie próżnują i uczestniczą w wielu innych imprezach sportowych. Zawodnicy biorą udział w meczach ligowych (w kilku ligach tygodniowo), różnych memoriałach oraz mistrzostwach świata. Walka o miano najlepszego żużlowca na świecie trwa, a po czterech rundach liderem jest Bartosz Zmarzlik.

Teraz nadszedł czas na rozpoczęcie rywalizacji o tytuł najlepszego żużlowca Starego Kontynentu. Pierwsza runda Indywidualnych Mistrzostw Europy odbędzie się na stadionie Tauron Włókniarza Częstochowa. Zawodnik, który zgromadzi najwięcej punktów po wszystkich czterech rundach mistrzostw Europy, zapewni sobie możliwość uczestnictwa w przyszłorocznej edycji cyklu żużlowej Grand Prix, co jest kolejnym krokiem w karierze każdego zawodnika tej dyscypliny.