Finał konkursów „Rzetelny lokator” i „Wspólny dom – Wspólna sprawa”

Finał konkursów „Rzetelny lokator” i „Wspólny dom – Wspólna sprawa”, organizowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie, odbył się 25 maja w Miejskim Domu Kultury.

Do obu konkursów nadesłano ponad sto prac, w tym prozy i wiersze. W tegorocznej edycji uczestnicy mieli za zadanie dokończyć zdanie „Jestem eko-mieszkańcem, bo…” w zaledwie stu słowach, zachowując pełne prawa autorskie do swoich tekstów. Mieszkańcy przedstawiali różnorodne inicjatywy ekologiczne, a niektórzy z nich dołączyli także zdjęcia dokumentujące ich ekologiczny styl życia. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” w Częstochowie, miejska spółka, jest organizatorem obu konkursów literackich dla mieszkańców zasobów komunalnych i członków wspólnot mieszkaniowych od kilku lat. Paweł Konieczny, dyrektor naczelny prezes Zarządu ZGM TBS, przyznał trzy wyróżnienia specjalne za szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz wspólnot mieszkaniowych. Wyróżnienia otrzymali: Teodora Kloczkowska-Niejadlik, Teresa Gradzik i Andrzej Ostałowski.

W konkursie „Rzetelny lokator” przyznano dwa wyróżnienia, które przypadły Ewie Stanisławskiej i Wiktorowi Polakowi. Trzecie miejsce w konkursie zajęła Grażyna Gurazda. Drugie miejsce przypadło Paulinie Penc, a zwyciężyła Ewa Grabna.

W konkursie „Wspólny dom – Wspólna sprawa” przyznano dwa wyróżnienia, które otrzymali Tomasz Kotlarka i Maciej Bilec. Trzecie miejsce w konkursie zajęła Monika Szostek. Drugie miejsce przypadło Urszuli Bednarek, a zwyciężył Sławomir Pytlas.