7 edycja FORUM Konferencji Naukowej „Science 2 Business”

W dniach 24-26 maja odbyła się siódma edycja FORUM Konferencji Naukowej „Science 2 Business”. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji było „Inteligentne, Zielone Miasto, Świadomość Ekologiczna Mieszkańców” w kontekście koncepcji SMART CITY. W ramach konferencji odbyły się również Targi EXPO, Wystawa Pojazdów Ekologicznych „EKO MOTO” oraz po raz pierwszy Wystawa Odnawialnych Źródeł Energii.

FORUM „Science 2 Business” jest kontynuacją cyklu konferencji „Smart City” zorganizowanych w poprzednich latach przez ZGM TBS Sp. z o.o. w Częstochowie we współpracy z Politechniką Częstochowską. Jest to jedna z inicjatyw realizowanych w ramach społecznego inkubatora innowacji. Podczas FORUM odbyły się spotkania, warsztaty i wykłady. W tegorocznej edycji skupiono się na innowacjach ekologicznych oraz świadomości ekologicznej mieszkańców. Targom EXPO towarzyszyły wystawy poświęcone technologiom budowlanym, a udział w nich wzięli producenci i dostawcy rozwiązań związanych z budownictwem, smart home i smart city. Była to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami oraz innowacyjnymi technologiami, produktami i możliwościami ich zastosowania w zarządzaniu nieruchomościami. Na stoiskach prezentowały się renomowane firmy, takie jak BNP Paribas, FARGO, ELEKTRO – BUD PRO, HG Hava, DOMBUD, INERGIS, Alfanet. W ramach targów odbyła się również wystawa pojazdów ekologicznych „Eko Moto”, na której prezentowano najnowsze modele samochodów elektrycznych.

Tegoroczna edycja targów była również szczególna, ponieważ po raz pierwszy powstała specjalna strefa, w której można było zobaczyć Wystawę Odnawialnych Źródeł Energii.