Bieg uliczny w Parku Lisiniec

Po raz siódmy odbył się uroczyście organizowany bieg uliczny o długości siedmiu kilometrów, a głównym inicjatorem tej imprezy był Zespół Szkół nr 7 w Częstochowie, który zbieżnie ma również numer siedem.

Wydarzenie miało miejsce 21 maja w pięknych naturalnych okolicznościach Parku Lisiniec. Trudno sobie wyobrazić lepsze otoczenie dla sportowej rywalizacji w Częstochowie. Impreza cieszyła się imponującym zainteresowaniem, tak jak zawsze – wzięli w niej udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Wśród uczestników znalazł się także mistrz Polski w wadze półciężkiej w boksie, Robert Parzęczewski, który prowadził wspólną rozgrzewkę wraz z Żanetą Trąbczyńską. Ta trenerka jest opiekunką drużyny złotych medalistek Mistrzostw Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które są uczennicami Szkoły Podstawowej nr 7. W poprzednim roku te biegaczki i ich opiekunka odniosły wiele sukcesów medalowych, o czym informowaliśmy w grudniu podczas ich wizyty w Urzędzie Miasta i spotkania z prezydentem Częstochowy.

Przed głównym biegiem, zgodnie z tradycją, wystartowali najmłodsi uczestnicy. Mieli do pokonania jeden kilometr, ponieważ czas na bardziej wymagające biegi jeszcze nadejdzie. Główny bieg rozpoczął się o godzinie 14:20, a trasa miała siedem kilometrów, wiodących przez zróżnicowane tereny parku – wzgórza, ścieżki leśne, alejki itp. Na mecie czekały na uczestników pamiątkowe koszulki i woda, co było bezcenne przy tak wysokich temperaturach, jakie panowały tego dnia. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez sponsorów po ukończeniu biegu.

Szkoła Podstawowa nr 7 nieprzypadkowo zajęła się organizacją tego biegu. Jest znana ze swojego nacisku na sport. Posiada certyfikat „Szkoły w Ruchu” i oferuje zajęcia pozalekcyjne z treningami siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej, lekkoatletyki i tańca, zapewniając dzieciom wykwalifikowanych trenerów. W 2022 roku w zawodach sportowych między szkołami całego województwa zajęła trzecie miejsce spośród 181 placówek klasyfikowanych w ramach igrzysk.