Główny prokurator w Myszkowie przedstawił sądowi w Częstochowie dowody winy Mariusza P. z Bytomia, oskarżonego o próbę zamordowania kuriera w sierpniu 2023 roku

Prokuratura Rejonowa z Myszkowa przekazała Częstochowskiej Izbie Sądowej akt oskarżenia skierowany przeciwko Mariuszowi P., pochodzącemu z Bytomia. Zarzut jest poważny – jest to usiłowanie zabójstwa kuriera, do którego doszło latem 2023 roku, dokładnie w sierpniu, w malowniczej wsi Ostrów, leżącej na terenie urokliwej gminy Żarki, znanej ze swoich jurajskich krajobrazów.

Mariusz P., wtedy 18-letni mieszkaniec Bytomia, wpadł na pomysł pozbycia się swoich zobowiązań finansowych. Zaciągał tzw. „chwilówki”, czyli krótkoterminowe pożyczki, których nie był jednak w stanie spłacić. Wymyślonym przez niego sposobem na pozbycie się długów było zamawianie drogich sprzętów elektronicznych na podstawione dane. Nie miał jednak zamiaru płacić za te urządzenia. Wykonywał zamówienia z opcją płatności przy odbiorze, jednocześnie stosując różne metody, aby ukryć swoją tożsamość. Posługiwał się numerem IP, który sugerował, że zamówienie jest realizowane z zagranicy, podawał fałszywy numer telefonu i wskazywał miejsce odbioru poza swoim rzeczywistym adresem mieszkania. Zrobił to, aby uniknąć konsekwencji, gdyby jego oszustwo zostało wykryte.

Nie tylko zamawiał sprzęt, który nie miał zamiaru opłacić, ale również ogłaszał na portalu internetowym sprzedaż tych produktów. To było kolejnym krokiem w jego skomplikowanym planie pozbycia się długów.