Gratulacje dla młodych szpadzistów

Przyszedł czas na świętowanie zwycięstw i sukcesów młodych szpadzistek WLKS Kmicic. Prezydent niedawno powitał zawodników i działaczy klubu, którzy zdobyli najwyższą nagrodę wśród młodzieży.

W imieniu Wydziału Szermierczego Ludowego Klubu Sportowego Kmicic przyjął zaproszenie Prezydenta do odwiedzenia Urzędu Miasta. Spotkanie było okazją do złożenia gratulacji i podziękowania częstochowskim szpadzistom za wspaniały start. Opowiadali o wysiłku włożonym przez trenerów i sportowców w osiągnięcie tak dobrych wyników na ogólnopolskich zawodach oraz o planach rozwoju tej częstochowskiej dyscypliny sportowej.

Gości z WLKS Kmicic podjęli prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i jego zastępca Jarosław Marszałek. Na spotkaniu byli obecni: prezes klubu Stanisław Sączek, trenerzy Andrzej Zaguła i Dariusz Radziejewski oraz zawodnicy Łukasz Parafiniuk, Marcin Żelazny i Mikołaj Puchała. W składzie szpadzistów zabrakło utalentowanego Szymona Wojciechowskiego, jednego z najlepszych w Europie w kategorii kadetów (3. miejsce w rankingu europejskim w sezonie 2022/23).