Here On Earth: koncerty w Katowicach i Częstochowie

Majowy kalendarz muzyczny przyniesie progmetalowym miłośnikom niezapomniane emocje. Chodzi tutaj o koncerty zespołu Here On Earth, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli tego gatunku na Śląsku. Katowicka grupa, zagra koncert w swoim rodzinnym mieście. Klub Katofonia będzie tętnił progresywnymi brzmieniami, które z pewnością przyprawią o dreszcze fanów cięższych dźwięków.

To jednak nie koniec muzycznych planów Here On Earth na maj. Formacja pojawi się w klubie Meta w Częstochowie. Muzycy nie będą sami na scenie – razem z nimi wystąpią Body Package i Beyond The Event Horizon.

Zespół Here On Earth to prawdziwa gratka dla miłośników progresywnych brzmień. Założona w Katowicach grupa, od czasu swojego debiutu w 2015 roku, zdążyła już wydać trzy albumy studyjne. Pierwszym z nich był minialbum „Day One”. Następnie, w 2016 roku światło dzienne ujrzał krążek „In Ellipsis”, a dwa lata później ukazał się album „Thallium”. Obecnie formacja promuje swój najnowszy materiał „Nic nam się nie należy”, który premierę miał w sierpniu 2022 roku.

Inspiracją dla Here On Earth są takie zespoły jak Tool, Anathema, Porcupine Tree czy Katatonia. Ich wpływ słychać w każdym utworze katowickiej formacji, co sprawia, że są oni jednymi z najciekawszych reprezentantów progresywnych brzmień na polskiej scenie muzycznej.