Legia Warszawa triumfuje w zmaganiach o Superpuchar Polski z Rakowem Częstochowa

15 lipca doszło do intensywnej rywalizacji o Superpuchar Polski, gdzie Raków Częstochowa musiał uznać wyższość Legii Warszawa. Mecz rozegrany na częstochowskiej arenie zakończył się po serii rzutów karnych wynikiem 5:6 na korzyść warszawskiego klubu. Ciekawostką tego spotkania było to, że w regulaminowym czasie nie udało się strzelić żadnego gola. Triumf Legii Warszawa stanowił piątą zdobycz tego trofeum w historii klubu, jednocześnie przerywając passę zwycięstw Rakowa.

Zaszczytny tytuł zdobywcy Superpucharu Polski przypadł tym razem piłkarzom z Legii. W decydującym meczu, który odbył się w Częstochowie, pokonali oni Raków, zdobywając tym samym Superpuchar po raz piąty i przekreślając osiem kolejnych porażek swojego rywala w tych rozgrywkach. Tak jak miało to miejsce podczas finału Pucharu Polski, ostatecznego zwycięzcę spotkania dwóch najbardziej utytułowanych drużyn poprzedniego sezonu wyłoniły dopiero rzuty karne.

Tegoroczny mecz o Superpuchar odbył się po raz pierwszy na boiskach Częstochowy. O pomimo zbliżającego się rewanżowego spotkania I rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów z Florą Tallinn, które czekało na zawodników już we wtorek, trener Dawid Szwarga zdecydował się na wystawienie najmocniejszego składu przeciwko zdobywcy Pucharu Polski.