IX Liceum Ogólnokształcące podpisało porozumienie o nauczaniu języka chińskiego

Przez jeden dzień IX LO otulała aura Wschodu. Liceum odwiedził Ambasador Chin. Podpisano też porozumienie w sprawie edukacji językowej – a szkoła z takim programem to mocny atut miasta w oczach inwestorów.

Międzynarodowy Dzień Chiński jest organizowany przez IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida we współpracy z Instytutem Konfucjusza UW i Ambasadą Chin w Polsce. Dlatego też z tej okazji do centrum dyplomatycznego przy szkole przyjeżdża czteroosobowa delegacja. Prowadził ją ambasador Sun Linjiang.

Na spotkaniu w „Norwidzie” burmistrza reprezentował wiceprezydent Piotr Grzybowski. Szkołą kierował jej dyrektor Krzysztof Wachowiak. Obaj otrzymali od Ambasadora ChRL upominki stworzone przez chińskich artystów.

Liceum zawarło umowę o współpracy w celu zapewnienia nauczyciela języka chińskiego dla szkoły. W imieniu LO, umowę podpisał dyrektor Krzysztof Wachowiak, a w imieniu chińskich partnerów doradca naukowy Yi Jun.

Dla miasta lokalna szkoła z chińską edukacją to atut, którego nie przeoczą inwestorzy dostrzegający umiejętności Częstochowy. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych język ten jest obecnie nauczany w szkołach w 140 krajach.