Jak prawidłowo ocieplić dom?

Izolacja domu to bardzo skuteczna technika zwiększania oszczędności energii. W rzeczywistości ograniczenie rozpraszania ciepła pomaga zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Oto kilka przydatnych wskazówek.

Ocieplenie domu w celu zaoszczędzenia na ogrzewaniu oznacza uciekanie się do technik nakładania izolatora termicznego na środowisko domowe, aby utrudnić rozpraszanie ciepła na zewnątrz. Ten rodzaj interwencji obejmuje początkową inwestycję, która jednak może być wygodna w czasie.

  • Izolacja zewnętrzna domu

Okładzina termiczna jest najlepszym rozwiązaniem do ocieplenia domu od zewnątrz, ale jest też najdroższa i wymaga ustawienia placu budowy.

  • Izolacja wewnętrzna domu

Z kolei ocieplenie wewnętrzne pomieszczeń i pomieszczeń mieszkalnych nie jest szczególnie kosztowną interwencją. Nie wymaga zgody innych wspólnot mieszkaniowych i gwarantuje mniejsze zużycie na ogrzewanie.

Aby zacząć ograniczać zużycie związane z ogrzewaniem i zwiększyć oszczędność energii, pamiętaj o wyborze izolatorów naturalnych, higroskopijnych (tj. zdolnych do pochłaniania cząsteczek wody obecnych w atmosferze) i nieemisyjnych.