Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

Po raz piętnasty zorganizowana została nietypowa pielgrzymka. Mowa tu o Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasną Górę. Brali w niej udział fani sportu z całej Polski, było ich na tyle dużo, że w kaplicy, w której była odprawiana msza panował ścisk. Ten szczególny rodzaj pielgrzymki cieszy się już od dawna dużą popularnością. Jej pomysłodawcą był kibic gdańskiej Lechii, Tadeusz Duffek. Zaplanował on pierwszą pielgrzymkę we współpracy z księdzem Jarosławem Wąsowiczem. Jednak Tadeusz nie doczekał pielgrzymki, gdyż zmarł on po długiej chorobie w 2005 roku. Pozostawił on jednak po sobie ideę, która w sercach jego przyjaciół przerodziła się w pielgrzymkę. Pierwsza pielgrzymka kibiców miała miejsce w roku 2009. Jej organizatorzy chcieli pokazać, że sport i wiara nie wykluczają się. Co więcej pielgrzymka miała przyczynić się do wzajemnego szacunku i zrozumienia.

W tym roku pielgrzymka kibiców na Jasną Górę odbyła się w minioną sobotę tj. 7 stycznia. Msza z udziałem kibiców odbyła się w Kaplicy Matki Bożej o godzinie 12. W trakcie mszy została poświęcona tablica pamiątkowa Danuty Siedziakówny. Była ona młodą sanitariuszką AK, Zostało ona skazana na śmierć przez komunistyczną władzę panującą w powojennej Polsce.

Msze zakończyło tradycyjne już poświęcenie przywiezionych przez kibiców transparentów barw i innych akcesoriów klubowych.