Jubileusz 50-lecia działalności Domowego Kościoła

Obchody związane z półwieczem istnienia Domowego Kościoła, będącego integralną częścią Ruchu Światło-Życie, odbywają się dzisiaj. Główne uroczystości mają miejsce na Błoniach Jasnogórskich w Częstochowie. Domowy Kościół ma swój wpływ na wszystkie diecezje w Polsce i jest obecny również w 26 innych krajach świata, takich jak Słowacja, Litwa, Ukraina, Niemcy, Irlandia, Stany Zjednoczone czy Kanada.

Początek obchodów jubileuszu zainaugurowała Msza Święta w intencji dziękczynnej o godzinie 10:00, podczas której można było posłuchać świadectw członków wspólnoty. O godzinie 11:00 biskup Wiesław Śmigiel, stojący na czele Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, wygłosił konferencję. Później, o godzinie 12:30, zaplanowano moment zwany „czasem dla siostry i brata”.

O godzinie 14:30 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem arcybiskupa Wacława Depo, który pełni funkcję metropolity częstochowskiego. W trakcie Mszy Świętej homilię wygłosił biskup Krzysztof Włodarczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw Ruchu Światło-Życie. Na godzinę 16:30 zaplanowano Drogę Krzyżową kierowaną przez przedstawicieli Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.